Hakkımızda

Rhion Overland

RHINO OVERLAND markası ile ilk üretime 2014 yılında REBEL OFFROAD AKSESUAR ve KAMP MALZEMELERİ adi ortaklık şirketi bünyesinde araç üstü çadır ve araç yan tente imalatı ile başladık. 2015 yılında Defender aksesuarları imalatına giriş yaptık. İlk ihracatımızı İtalya’ya gerçekleştirdik. İlk ihracatın heyecanı ile çalışmalarımıza hız verip Suudi Arabistan, Kamboçya ve Hollandaya peşpeşe ihracatlar gerçekleştirdik. İlerleyen zamanlarda REBEL KİMYA, REBEL CHEMICALS, REBEL AUTO LTD ve REBEL OFFROAD OTOMOTİV LTD.ŞTİ olarak Türkiye, Bulgaristan, İngiltere ve Polonyada şirketler açarak hem faaliyet kolumuza ekleme yaptık hem de RHINO OVERLAND markasını uluslararasılaştırabilmek için öncelikli adımlarımızı attık.

Geçtiğimiz yıllarda ISO 9001:2015 ISO 14001:2015 ve CE sertifikalarımızı da alarak markamızı uluslararası standartlara taşıdık. Sertifikalarımızı düzenli periyodlarda heryıl yeniden vizeletiyoruz.
Rhino Overland markası ile ürettiğimiz ürünlerimizi yaklaşık 5 yıldan bu yana Amerika, İngiltere, Polonya, Suudi Arabistan, Fransa, Avusturalya, İsraildeki bayilerimize ihrac ediyoruz. Bunun yanında perakende satışlarımız ağırlıklı olarak Almanya, Hollanda, İrlanda, Bulgaristan, İsviçre, Lübnan, Katar, İtalya’ya devam etmektedir. 2021 yılında yıllık $200.000 ihracat hedefimizi yakalamış ve 2022 yılı hedefimizi $250.000 in üzerine çıkmak olarak belirlemiş bulunmaktayız.

1 mühendisin hayalleri ile başlayan maceramız şuan 1 Otomotiv Mühendisi, 2 Makina Mühendisi, 2 Metal Ustası, 2 Fiber Ustası ve 1 Dikim Ustası ile devam etmektedir.

Metal ürünlerimizde kaynak işlemleri fikstürler üzerinde gerçekleşmektedir. Kaynak işlemi sonrası ürünler, bünyemizde yer alan kumlamaya geçmektedir. Kumlamanın ardından yine kendi bünyemizde toz boya işlemi yapılır. Toz boyada Akzo-Nobel markası kullanmaktayız. Ürünlerimiz önce çinko kaplama yapılıp ardından bayilerin talep ettikleri renklerde boyanır. Boya sonrasında fırından çıkan malzemeler paketlenerek sevk edilecekleri paletlere, paketlenerek yerleştirilir.
Ürün gamımıza yenisini eklerken bünyemizde bulunan en son teknoloji Shining3D lazer tarayıcı ile ürünün montajının yapılacağı alan taranır ve oluşturulan nokta bulutu çizim programında birleştirilerek katı modele dönüştürülür. Yeni tasarım oluşturulan bu katı model üzerinde tasarlanır. İlk numuneler alındıktan sonra montajı yapılır ve gerek duyulursa revizyona gidilir. Ardından seri imalata hazır hale gelir.

Plastik imalat ürünlerimizi yine kendi bünyemizde olan 2000×1300 çalışma alanına sahip termoform makinası ile yapmaktayız. Termoform kalıbı almadan önce tasarımını yaptığımız ürün bünyemizdeki 3D yazıcıda basılır. Gereken revizyon yapıldıktan sonra revize edilmiş parça yeniden 3D yazıcıda basılır. Ardından yine atölyemizdeki 2100×2800 çalışma alanına sahip CNC routerda kalıbı işlenir. İşlenen kalıp Termoform makinasında vakumlanmak üzere hazır hale gelir.

Aluminyum ekstrüzyon kalıplarımız adımıza lisanslıdır ve dışarıda yaptırılır. Aluminyum çekim işlemi bittikten sonra kalıplarımız geri alınarak bir sonraki çekime kadar kalıp raflarımızda yerini alır. Yıllık 1 tonluk aluminyum profil imalatımız 2021 yılında yıllık 8 tona çıkmıştır ve araç üstü çadır kalıplarımızın da imalatının bitmesinin ardından yıllık aluminyum imalat hedefimiz 10 ton ve üzeri olmuştur.

Kumaştan mamul ürünlerimiz için Bursadaki dikimhanemizi 2021 yılının sonunda Bodrumdaki atölyemize taşıdık ve 2022 yılının ilk çeyreğinde seri imalata hazır hale getirmeyi hedeflemekteyiz.

En iyiyi en uygun fiyatla müşterilerine ulaştırmak ve ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmek öncelikli hedefimizdir. 2022 yılında büyüme ve ürün gamımıza daha fazla ürün ekleme hedefi ve motivasyonu ile Rhino Overland markasını tüm dünyada bilinir hale getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Sosyal sorumluluklarının da farkında olan ekibimiz her yıl gerçekleştirdiği yardım organizasyonları ile Türk milletinin yardımlaşma geleneğini devam ettirmektedir. 2021 yılında öncüsü ve finansmanını sağlamış olduğu proje ile binlerce tohum topunu doğayla buluşturmuştur. Atölyemizin ön cephesinde yetiştirdiğimiz 2000 fıstık çamı fidanını 2022 yılında doğa ile buluşturmayı hedeflemekteyiz.

Bizleri destekleyen ve markamızın tanıtımına destek olan tüm dostlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.

Rebel Offroad Otomotiv LTD.ŞTİ
RHINO OVERLAND

Navigation

Sepetim

Close
Viewed

Görüntülediğiniz Ürünler

Close

Rhino Overland'a Hoşgeldiniz!

Parolanız eposta adresinize gönderilecektir.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve privacy policy sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Mevcut bir hesabınız var mı?

Hızlı İncele

Close

Kategoriler